Dziennik zmian: Podhale Transit 2.0

25.08.2018
admin

Kategorie:

aktualizacja strony

Witamy w aktualizacji serwisu Podhale Transit 2.0. W tej wersji dodaliśmy Twój Panel, odświeżyliśmy wygląd strony, a także poprawiliśmy kilka błędów. Zapraszamy do zapoznania się z listą zmian.

Zobacz ten temat pomocy, gdyby strona po aktualizacji źle wyglądała lub jakieś jej elementy nie działały poprawnie.

Twój Panel

Całkowitą nowością w serwisie jest Twój Panel. Zawiera on skróty do najważniejszych części serwisu, a także pozwala na wyświetlanie spersonalizowanych informacji. Na ten moment dostępna jest karta Następne odjazdy, umożliwiająca śledzenie odjazdów z wybranych przystanków.

Z poziomu strony przystanku dodać można dany przystanek do śledzenia. Usuwanie przystanków możliwe jest w ustawieniach.

Panel na większych urządzeniach można przypiąć do lewej krawędzi ekranu. W tym celu po wysunięciu należy kliknąć ikonkę otwartej kłódki. Po zablokowaniu kłódka zmieni się na zamkniętą, a panel zostanie przypięty. Kliknij na kłódkę ponownie, aby odblokować panel.

Odświeżony wygląd strony

Strona główna - Przeorganizowaliśmy układ elementów na stronie głównej. Tutaj wyświetlane teraz będą najnowsze komunikaty dotyczące kursowania oraz ostatnie artykuły.

Wyszukiwarka połączeń - Wyszukiwarka połączeń pozwala teraz na wybranie dnia odjazdu (a nie tylko godziny). Nie planujcie jednak podróży za 3 lata, nasze rozkłady mają ważność do końca roku ;). Ponadto miejcie na uwadze, że dany rozkład może dostać aktualizację za tydzień lub dwa. Śledźcie komunikaty.
W wyszukiwaniu połączeń możliwe jest teraz uwzględnienie przystanków znajdujących się w pobliżu początkowego i końcowego, tzn. w promieniu 1000 metrów (będziemy korygować tę wartość, jeżeli okaże się za duża, bądź za mała). Usunęliśmy za to możliwość wybrania grupy przystanków, gdyż w przypadku większych miejscowości lub bardziej rozciągniętych nie spełniała swojej roli, a jedynie wydłużała niepotrzebnie czas wyszukiwania.

Przeglądanie bazy danych - Na stronie głównej oraz w zakładce Przeglądaj dodaliśmy linki umożliwiające łatwe przeglądanie połączeń i przewoźników (przystanki wkrótce). Można także wyszukać wszystko na raz korzystając z głównej wyszukiwarki. Zaktualizowaliśmy także strony przewoźników, połączeń i przystanków (o tym poniżej).

Centrum pomocy - Centrum pomocy pojawi się niedługo po aktualizacji strony i zawierać będzie artykuły objaśniające zasady funkcjonowania serwisu, a także podstawowe informacje o rozkładach oraz odpowiedzi na pytania użytkowników.

Ustawienia - Informacje spersonalizowane, jak np. przystanki, które śledzicie w Twoim Panelu, są widoczne tylko dla was dzięki ciasteczkom. Ustawienia oferują wam swobodę w edycji tych ciasteczek (na obecną chwilę tylko Karta Następnych Odjazdów, ale w miarę rozwoju Twojego Panelu pojawi się tutaj więcej opcji). Wadą takiego rozwiązania jest ograniczenie ustawień do przeglądarki, tzn. że jeżeli korzystacie z naszego portalu na kilku urządzeniach, to na każdym będziecie musieli zmienić ustawienia.

Przystanki, przewoźnicy, połączenia

Przystanki - Strona została odchudzona, usunęliśmy niepotrzebne animacje. Pod nazwą przystanku znajduje się teraz przycisk umożliwiający śledzenie odjazdów. W większości przypadków są przynajmniej dwa przystanki o tej samej nazwie, dla każdego z kierunków. Umożliwiamy śledzenie odjazdów z każdego przystanku z osobna.

Przewoźnicy - Uzupełniliśmy podstawowe informacje o przewoźnikach, a w niedługim czasie będziemy stopniowo dodawać także dodatkowe opisy. Pierwsze powinny być widoczne już wkrótce.

Połączenia - Teraz strona połączenia wyświetla kursy wszystkich przewoźników na tym połączeniu, a ponadto można wybrać przystanek, z którego będą wyświetlane godziny odjazdów. Nie martwcie się - wciąż możecie powyłączać wszystkich innych przewoźników i zostawić na liście tylko waszego ulubionego.

Kursy - Na stronie kursów dodaliśmy wskaźnik busa w trasie, obliczony na podstawie rozkładów jazdy (nie, to -jeszcze- nie jest na żywo). Ponadto zaraz pod nazwą kursu zostanie wyświetlona informacja, jeśli kurs się dziś nie odbędzie.

Poprawki błędów

- Naprawiliśmy błąd, który powodował, że że na stronie przystanku nie były wyświetlane następne kursy, które docelowo kończyły się na tym samym przystanku. Przykładowo: Zakopane Rejon Dworców - linia nr 14 odjeżdża z tego przystanku, ale także kończy na nim, a kursy nie były wtedy wyświetlane.

Wyraź swoją opinię

A co wy sądzicie o zmianach i nowych funkcjach? A może macie pomysł na coś jeszcze lepszego? Na wasze opinie i sugestie czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz pod adresem: podhaletransit@gmail.com.