O projekcie

Dowiedz się więcej o projekcie Podhale Transit i funkcjonowaniu serwisu oraz jakie rozkłady już dodaliśmy, a także jakie zamierzamy jeszcze wprowadzić.

Podhale Transit
Podhale Transit to projekt mający na celu wprowadzenie rozkładów jazdy transportu publicznego na terenie Podhala i okolic do sieci w celu ułatwienia podróżowania. Dane pozyskane od organów wydających zezwolenia na przewóz osób przetworzono i pogrupowano w intuicyjny sposób na trzy kategorie: przystanki, połączenia oraz przewoźnicy. Dla użytkowników udostępniono także wyszukiwarkę połączeń.

Google Transit
Ponadto dane widoczne na tej stronie są synchronizowane także do usługi Google Transit. Dzięki temu możliwe będzie wyszukiwanie połączeń i generowanie wskazówek transportu publicznego za pomocą Map Google. Wystarczy uruchomić mapy, wybrać lokalizację początkową i końcową, następnie wybrać opcję wskazówek dojazdu: transportem publicznym. W dobie wszechobecnego Internetu i smartfonów będzie to znaczne ułatwienie w poruszaniu się za pomocą środków komunikacji miejskiej i międzymiastowej i będzie promowało ten typ transportu.

Zasięg
Aktualnie obsługiwany obszar to powiat nowotarski, tatrzański oraz Zakopianka, a połączenia wprowadzone do usługi to linie objęte zezwoleniami odpowiednich organów, tj. Starosty Nowotarskiego, Tatrzańskiego oraz Wojewody Małopolskiego. Dane są publicznie dostępne na stronach odpowiednich jednostek. Każdy rozkład zawiera link do źródła. W przyszłości planowane jest także uwzględnienie okolicznych powiatów.

Wspólne działanie
Projekt jest realizowany jako wolontariat, za usługę nie są pobierane żadne opłaty, a osoby zaangażowane poświęcają swój czas wolny, aby rozkłady jazdy były zawsze aktualne. W miarę możliwości będzie to realizowane. Przy wprowadzaniu danych mogą zdarzyć się błędy. W razie wykrycia nieprawidłowej nazwy, bądź lokalizacji przystanku, a także przy innych błędach - zachęcamy do ich zgłaszania. Razem możemy dbać o poprawność i aktualność rozkładów jazdy.